Skip to content

Aktualności


Z OSTATNIEJ CHWILI : Najnowsza oferta na jednostki PARS 20.01, patrz PRODUKTY

29 wrzesień 2013

Dzięki członkowstwu w Świdnickim CTE oraz gościnności kierownictwa Klastra byliśmy w stanie przeprowadzić kolejnych sześć prezentacji dla inwestorów i entuzjastów OZE, w sumie ponad 220-tu osób. W oczekiwaniu na kolejne zamówienia na nasze urządzenia oraz będąc w trakcie organizowania sieci sprzedaży ZIELONA ENERGIA, przyjęliśmy zaproszenie z Wlk. Brytanii do realizacji kontraktu związanego z wykorzystaniem odpadów produkcyjnych pochodzenia organicznego z przemysłu samochodowego do produkcji energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu (CHP). Jego realizacja potrwa do końca roku.


31 lipiec 2013

Po raz kolejny firma dziękuje za liczny udział w prezentacjach, zarówno 16 jak i 30 lipca w Świdnickim CTE, którego firma BIOLEUX Polska stała się członkiem wstępując w czerwcu 2013 roku do Klastra Centrum Technologii Energetycznych. Tym samym, firma pragnie zaprosić Państwa do udziału w cyklicznych, co 2-tygodniowych pokazach, licząc od 30 lipca włącznie. Wizytę na pokazie należy zgłosić do dnia przed prezentacją wysyłając e-mail.


09 lipiec 2013

Firma BIOLEUX Polska pragnie gorąco podziękować za liczny udział w prezentacji. Z ogromną przyjemnością firma zaprasza na kolejne spotkanie 16.07.2013 r. W celu wzięcia udziału w prezentacji oraz otrzymania szczegółowych informacji należy tak jak poprzednim razem skontaktować się mailowo.


03 lipiec 2013

BIOLEUX Polska zaprasza na kolejne spotkanie o tematyce mikrobioelektrownii PARS 20.01, która odbędzie się dnia 09.07.2013 r. W celu wzięcia udziału w prezentacji oraz otrzymania szczegółowych informacji należy skontaktować się mailowo.


02 lipiec 2013

Firma BIOLEUX Polska organizuje pierwszą z cyklu prezentacji, poświeconych promocji Mikrobioelektrowni PARS 20.01. Niniejszym ogłoszona zostaje dostępność tych urządzeń na rynku polskim oraz nabór Autoryzowanych Przedstawicieli na terenie wszystkich województw.


10 czerwiec 2013

Przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego firma wysyła pracownika na misje gospodarczą do Finlandii. Tematyka misji oscylowała wśród technologii energooszczędnych z sektora budownictwa publicznego i prywatnego, nowoczesnych rozwiązań oraz technologii w dziedzinie energetyki i odnawialnych źródeł energii.

Link:  Aktualności UMWD (misja gospodarcza- Finlandia).


06 maj 2013

W ramach programu Pioneers into Practice (PiP 2013) prowadzonego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ firma BIOLEUX Polska obejmuje stanowisko hosta goszcząc Pioniera w celach edukacyjnych na 4 tygodniowym stażu. Jednocześnie na taki sam okres wysyła swojego pracownika do innej placówki będącej hostem w celu odbycia I etapu PiP 2013 pod kątem poszerzenia wiadomości związanych z branżą firmy.


17 kwiecień 2013

Lista materiałów i urządzeń LEME funduszu ekologicznego POLSEFF została poszerzona o kolejny produkt firmy BIOLEUX Polska. Produktem tym jest bioelektrownia o mocy 200kW, widniejąca na liście jako PARS 200.02.

Link:  Źródło finansowania Twojej inwestycji z rabatem 10%!


10 kwiecień 2013

Industrail Symbiosis to program organizowany przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. W ramach tego programu Firma BIOLEUX Polska bierze po raz drugi udział w spotkaniu organizowanym we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ prezentując swój potencjał w odniesieniu do programu IS.

W międzyczasie firma przyjmuje stażystę (doktoranta) pracującego nad zagadnieniem pozyskiwania nowych surowców do otrzymywania gazu syntetycznego (syntezowaego).


13 marzec 2013

Bioelektrownie PARS 20.01 zostały już zatwierdzone przez fundusz ekologiczny PolSEFF Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju do listy LEME. Na tej liście inwestorzy mogą znaleźć (zatwierdzone już wstępnie do finansowania poprzez kredyt lub 100% leasing) urządzenia energooszczędne i produkujące zieloną energię.
Klient zainteresowany zakupem bioelektrowni powinien wydrukować Certyfikat Techniczny przy opisie produktu i udać się z nim do jednego z 5 banków, z którymi fundusz PolSEFF ma podpisane umowy o obsłudze klientów. Po zatwierdzeniu finansowania (co trwa ok. tygodnia) i zainstalowaniu bioelektrowni, klient otrzymuje 10% Premię Energetyczną, co efektywnie zmniejsza koszty zakupu.
Niedługo na stronie PolSEFF znajdą się też większe bioelektrownie w kontenerach (200 kWe i 500 kWe) z możliwością uzyskania aż 15% Premii Energetycznej.

Link:  Źródło finansowania Twojej inwestycji z rabatem 10%!


09 marzec 2013

BIOLEUX Polska przygotowuje się obecnie do budowy zakładu montażowego bioelektrowni we Wrocławiu, w bezpośrednim sąsiedztwie nowego lotniska im. Kopernika. Drugą montażownią ma być obiekt w Gdyni, zaspokajający potrzeby kontrahentów zagranicznych. Te nowoczesne zakłady pomogą nam zaspokoić początkowy popyt klientów na nasze produkty.


11 luty 2013

Firma rozpoczyna procedurę wdrażania mikrobioelektrowni o mocy 20 kWe (PARS 20.01). W ramach sprzedaży została założona sieć franczyzy „ZIELONA ENERGIA”.


05 styczeń 2013

Firma BIOLEUX Polska zmienia adres oddziału we Wrocławiu. Aktualny adres Wrocławskiego oddziału mieści sie przy ul. Rdestowej 5, 54-530 Wrocław (boczna ul. Granicznej, 600 metrów od nowego lotniska). Równocześnie zmianie ulega lokalizacja bazy technologicznej.


16 grudzień 2012

W chwili obecnej firma negocjuje sprzedaż szeregu bioelektrowni na biomasę o mocy 200 – 2000 kWe. Wprowadzane zostają na rynek także średnioseryjne mikro-elektrownie na słomę i zrębki o mocy 20 – 50 kWe, w partnerstwie z licencjobiorcą w Słowenii.


03 październik 2012

Pracownicy firmy biorą udział w IX Polsko-Saksońskim Forum Gospodarczym i w misji gospodarczej, które odbywają się w Dreźnie. Ponadto ciągle trwają liczne pokazowe uruchomienia instalacji, na które zapraszani są zainteresowani inwestorzy.


03 wrzesień 2012

Strategicznie, BIOLEUX Polska przygotowuje się do produkcji odnawialnej energii elektrycznej na własny rachunek. Aktualnie zostają wszczęte wszelkie procedury wymagane w celu uzyskania kompletu pozwoleń do produkcji energii.